Haber

Türkiye Motosurf Şampiyonası sona erdi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporun örnek şehri Kocaeli’de ulusal ve uluslararası birçok branşta spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda ülkemizde giderek yaygınlaşan jetsurf sporunda bir ilk olma özelliğini taşıyan ve 4 ayaktan oluşan Türkiye Motosurf Şampiyonası’nın ilk ayağını Büyükşehir düzenledi. 4 zorlu yarış sonucunda Murat Yorgancılar birinci, İsmail Kaptanoğlu ikinci, Deniz Özkardeş üçüncü oldu.

Parkurdaki görevliler diğer sporcuları uyardı, kaza olmaması için sarı bayrak çekti ve düşen sporculara yardım etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım, Büyükşehir Spor Şube Müdürü Alparslan Arslan, sporcu aileleri ve çok sayıda vatandaş Sekapark Uçurtma Zirvesi kıyısında yapılan yarışları ilgiyle izledi.

“KÖRFEZ SU SPORLARININ MERKEZİ OLACAK”

Ödül töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek sözlerine başladı. Aydınlık, “Güzel bir şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporcuları ve ailelerini Sporun Başkenti Kocaeli’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Başkanımızın hayali körfezi su sporları merkezi haline getirmek ve Körfez’e bakıldığında yelkenli, kürek yarışları, motosurf ve flyboard uygulamalarını görmekti. Bu hayale ve söze her yıl bir adım daha yaklaşıyoruz.” Türkiye’nin çeşitli illerinden gelip şampiyonaya katılan sporculara teşekkür eden Aydınlık, önümüzdeki yıl karşı kıyıya su sporlarının hayat bulduğu bir merkez kurulacağını söyledi.

Yarışların tamamlanmasının ardından hakem heyeti toplandı ve dereceye giren sporculara protokol tarafından ödül töreni ile kupaları verildi.

haberyenice.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu