Haber

Milli Sporcular İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası’nda Safranbolu’yu Ziyaret Etti

Karabük’te düzenlenen 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası kapsamında milli sporcular, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu ilçesini gezdi.

İtalya, Fransa, Bulgaristan, Polonya ve Ukrayna’dan gelen sporcular, organizasyonun tatil gününde şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı buldu.

İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne gelen sporculara çay ve Safranbolu cipsi ikram edilerek, ilçenin tarihi anlatıldı.

Sporcular daha sonra Tarihi Çarşı’yı gezerek Safranbolu lokumunu tattı ve fotoğraf çektirdi.

“Ülke tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz”

Türkiye İşitme Engelliler SporFederasyon Başkanı Kerim Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük’te konuklarını en layık şekilde ağırlamak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Karabük’ün tarihi ve kültürel güzelliklerini sporculara sergilediklerini ifade eden Vural, “Ülke tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Safranbolu’ya gelen yabancı misafirlerimize ülkemizin güzelliklerini gösteriyoruz. Karabük çok güzel. her yer.” söz konusu.

Şampiyonanın Karabük’te düzenlenen ilk uluslararası salon düzenlemesi olduğunu hatırlatan Vural, “Bundan sonra yapılacak organizasyonların önünü açan bir şampiyona oldu. Karabük’ün tanıtımına buradan katkı sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Fransız Milli Grup oyuncusu Maxime Petit de Safranbolu’yu çok beğendiklerini ifade etti.

keskinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu