Ekonomi

Gurbetçiler Kayseri’de Pastırmalara Büyük İlgi Gösteriyor

Kayseri’ye gelen gurbetçiler pastırmalara büyük ilgi gösteriyor. Pastırmacı Yasin Güzel, “Gurbet sezonunun açılmasıyla birlikte işlerimiz hareketlenmeye başladı” dedi.

Bayram döneminde gurbetçi vatandaşlar memleketlerine gelmeye başladı. Kayseri’de çarşıda kalabalığı oluşturan gurbetçiler, esnafın yüzünü güldürdü. Kayseri’nin nadide lezzetlerinden biri olan pastramiye yoğun ilgi gösteren gurbetçiler, 1 yıllığına pastırma tedarik etmeye başladı.

Pastırmacı Yasin Hoş, gurbetçi vatandaşların sucuktan çok pastırmaya daha çok ilgi gösterdiğini belirterek, Pastırmacı Yasin Hoş, “Artık yaz geldi. Bizim gurbetçilik dönemimiz başladı. Olağan işlerde biraz artış ve yoğunluk başladı. Devam ediyoruz. tempolu çalışmak için.Şu anda 40 günümüz var.Yeni gelen gurbetçilerimiz var.Emekli gurbetçilerimiz yeni gitmeye başladı.Bizim için tam dönem açıldı diyebiliriz.Genelde daha çok pastırma satıyoruz. Çünkü gurbetçilerimiz pastramımıza daha çok rağbet gösteriyor.Geldikleri ülkede de sucuk üretimi var.Orada gurbetçi vatandaşlarımız sucağa daha çok ilgi gösteriyor.Şu anda pastırma satışlarımız daha yüksek.Fiyatlarımız her zamanki gibi arttı. Etin kilogram fiyatındaki artış pastırma ve sucuk fiyatlarımıza da zam geldi.Ancak geçen yılla karşılaştırdığımızda fahiş bir artış yok.Pastırma ve sucuklarımız iyi durumda.Gurbetçi vatandaşlarımız çok seyahat ediyor, evlerine gittiklerinde dolaba koymalarını tavsiye ederiz. Aslında burada seyahati süpürüyoruz. Bizim yaptığımız vakumdan çıkarıp dondurucuya koyarlarsa daha uzun süre orada tutabilirler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu