Haber

Baykar’ı hedef alan Babacan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki: Sen git bez sat

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda şirkete doğrudan devlet bütçesinden kaynak aktarıldığını iddia ederek, “Devletin hemen hemen bütün imkanları, bütün bu yardımlar, devlet bütçesinden doğrudan aktarılan kaynaklar devlet bütçesinden doğrudan aktarılıyor. Baykar. Bu proje ‘kutsal, dokunulmaz’. Üzgünüm, dokunacağız tabii” dedi.

BABACAN’IN BAYKAR ÇIKIŞINA ERDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

Babacan’ın Baykar’ı hedef alan sözleri iktidardan büyük tepki alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da AK Parti’nin bugün grup toplantısında bu konuya değindi.

“YUNANİSTAN’IN SIZINTISINI DÜŞÜNÜYORUM”

Babacan’ı sert sözlerle suçlayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı; “Bir ülkenin savunma sanayisine ancak rahatsız olanlar saldırır. Yunanistan’ın mızmızlanmasını normal görüyorum. Ülkemizin her değerini savunmak görevimiz olduğu gibi, bu alçak saldırıya da gereken cevabı vermek boynumuzun borcudur.

“15 YILDIR BENİMLE OLDU AMA BENDEN HİÇBİR ŞEY ALMADI”

Rekabetin ne olduğunu biliyor musun? Sen git çocuk bezi satmaya devam et. Bu senin işin değil. 15 yıldır benimleydi ama benden hiçbir şey alamamıştı. Vakıflarına bir üniversite tahsis ettik. Başbakanlık koltuğuna oturduğunda vakfına ayrılan yerin sahibi oldu. Türkiye’de bunun başka örneği yok. Bunu o vakfın yöneticilerine nasıl açıklarsınız? mülkiyet hakkı yoktur. Ama bunlar başardı. Biz bu üniversiteyi onların yolsuzlukları yüzünden aldık, devletimize verdik. Devletimizin Marmara Üniversitesi malı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sağladığımız imkanlar çok çok daha iyi. Biz bu milletin evlatlarına yakışır eserler yapıyoruz, siz ne yapıyorsunuz söyleyin?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu