Haber

AK Parti Milletvekili Serkan Bayram Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan tarafından Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildiğini söyledi.

Bayram, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta Latin Amerika ülkeleri, Venezuela ve Meksika’da ilk kez Türk film festivali düzenlediklerini belirterek; Hayatını konu alan “Buğday Tanesi” filmini gösterdiklerini, 18 Kasım Cumartesi günü Kırgızistan’da düzenlenecek uluslararası sinema festivaline katılarak Türkiye’yi temsil edeceklerini belirtti.

Bayram, yaklaşık bir ay önce İstanbul’da Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan’ın düzenlediği programa katılıp filmi gösterdiklerini belirterek, “Ermeni Patriği tarafından Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildim. Türkiye Sayın Maşalyan. Bu, ülkemizin temsili ve tanıtımı açısından önemli bir konudur. Ben bu güzel adaylıktan dolayı Sayın Maşalyan’a ve tüm camiaya ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. bizi her zaman destekliyor. Erzincan’ın bir dağ köyünde başlayan yolculuk, dünyaya umut oldu, dünyayı sardı ve akmaya devam ediyor.” dedi.

Bayram, Altın Küre Film Festivali’nde de aday olduklarını ve Türkiye’yi orada da temsil etmeyi umduklarını belirtti.

AK Parti engelli Milletvekili Serkan Bayram’ın çabalarını anlatan ‘Buğday Tahıl’ filmi birçok yerde gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu