Haber

Suudi Arabistan’ın 2030 Dünya Kupası’na Ev Sahipliği Yapmak İçin Teklif Yapacağı İddia Edildi

2022 Katar Dünya Kupası başladı ve birinci maçlar oynanıyor. Maçlar devam ederken 2030 Dünya Kupası ile ilgili büyük bir sav ortaya atıldı. Suudi Arabistan’ın Yunanistan ve Mısır ile 2030 için ortaklık kurmaya çok istekli olduğu kulislerde konuşulmaya başlandı. Ayrıntılar ??

The Times’ın haberine göre Suudi Arabistan, Mısır ve Yunanistan’ın ortaklaşa olarak 2030 Dünya Kupası’na ortak konut sahipliği yapmak istediği tez edildi.

Habere nazaran Suudi Arabistan, 2030 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için oldukça istekli ve bunun için teklif yapacak.

Suudi Arabistan’ın cüretkar bir ortak teklif konusunda Mısır ve Yunanistan futbol yetkilileriyle görüştüğü söyleniyor.

Teklif başarılı olursa, turnuva Katar’da olduğu gibi, yaz sıcaklarından kaçınmak için 2030 kışında yapılacak.

2030 Dünya Kupası’na konut sahipliği için şu ana kadar iki iştirak müracaat yaptı. Bunlardan birincisi İspanya ve Portekiz iştiraki, ikincisi ise Arjantin, Şili, Uruguay ve Paraguay iştiraki.

2026’da Kanada, Meksika ve ABD’nin ortaklaşa düzenleyeceği Dünya Kupası’na 2030’da mesken sahipliği yapacak ülkelerin, 2024’te duyurulması bekleniyor.

Tartışmalı 2022 Katar Dünya Kupası’ndan sonra 2030 Dünya Kupası da Suudi Arabistan’a verilirse nasıl bir reaksiyon olacağı merakla bekelniyor.

Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu