Haber

Rusya’da sel: 9 bölgede ‘acil durum’ ilan edildi

Khanun Tayfununun etkili olduğu doğu Rusya’da şiddetli yağışlar ve seller hayatı olumsuz etkiledi. Dokuz belediye yağış ve sel nedeniyle ‘acil durum’ ilan etti.

Reuters’in haberine göre Japonya, Güney Kore ve Kuzey Kore’nin ardından Rusya’nın doğusunu da etkisi altına alan Khanun Tayfunu, şiddetli yağış ve selleri de beraberinde getirdi. Primorye bölgesinde 32 yerleşim yerinin bağlantısı kesilirken, 543 ev ve yolu su bastı. Primorye’deki Ussuriysk ve Spassk-Dalny şehirlerinde tahliyeler başladı.

‘NEHİR KENARLARINDAN SU ÇOK HIZLI YÜKSELİYOR’

Primorye yerel yönetimi Telegram kanalından yaptığı açıklamada, “Spassk-Dalny kentinin nehir kenarındaki kesimlerinde suların çok hızlı yükseldiği” bilgisini verdi. Hükümet ayrıca kısmen sular altında kalan arazi ve binaları gösteren bir görsel paylaştı. Ussuriysk kentindeki durumla ilgili açıklama yapan yetkililer, sele karşı baraj yapılan 150 bin nüfuslu kentte tahliye işlemlerinin başladığını duyurdu.

Primorye’de dokuz belediye şiddetli yağış ve sel nedeniyle ‘acil durum’ ilan ederken, bu hafta sonu bölgede mevsim normallerinin iki katı yağış beklendiği paylaşıldı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu