Haber

Hazırlık karşılaşmasının rövanşı Karabük’te oynandı.

Karabük Tatbikat Yurdu ile Zonguldak Kömürspor depremzedelerin yardımına ikinci kez çıktı. Hazırlık karşılaşmasının ilk ayağında Zonguldak’ta oynanan maçta 251 bin 250 TL toplanırken, ikinci maçta yaklaşık 700 bin TL toplandı.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) 5. Grup’ta yer alan Karabük Antrenman Yurdu ile TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan Zonguldak Kömürspor, ikinci maçını depremzedeler lehine oynadı. Ekipler, Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Zonguldak maden işçileri ile sahaya çıktı. Maden ve fabrika işçileri tribünleri hep birlikte selamladı.

Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu’nda yaklaşık 5 bin kişinin takip ettiği karşılaşmayı Dr. Karabük Antrenman Yurdu 3-2 kazandı. Zonguldak Kömürspor’un gollerini Emre Kara ve Ercüment Eray Ataklı kaydederken, Karabük’te İdman Yurdu’nda goller Ercan Kuruçay, Kaan Yüksel ve Cançıkılmaz’dan geldi. İkinci maç için elde edilen yaklaşık 700 bin TL’lik gelir, deprem bölgesine kurulacak konteynerde şehre gönderilecek.

Karşılaşmanın ardından Karabük Antrenman Yurdu kadrosu, Metin Türker Tesisleri’nde Zonguldak Kömürspor’u konuk edecek ve birlikte akşam yemeği yiyecek. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu