Haber

Dereye akan atık suyun kokusu çevreyi rahatsız ediyor

Dereye akan atık suyun kokusu çevrede rahatsızlık yaratıyor

Mahalle sakinleri atık su kokusunun bitmesini istiyor

ADANA -Adana’nın Kozan ilçesinde vatandaşlar, Atatürk Parkı’ndaki Kilgen Çayı’na atık suyun deşarj edilmesi nedeniyle dereden yükselen kötü kokudan rahatsız olduklarını belirtti.

Vatandaşlar, Cumhuriyet Mahallesi’nden geçen Kilgen Çayı’na atık su akmasından şikayetçi. Başvurularına rağmen yetkililerin ilgilenmediğini belirten vatandaşlar, gerekli çalışmaların yapılmamasına tepki gösterdi. Koku nedeniyle evlerinin camlarını açamadıklarını anlatan vatandaşlar, çocuklarını parka oyun oynamak için getirdiklerinde veya parkta yürürken kokuya maruz kaldıklarını söyledi.

Mahalle sakini Fatih Ateş, “Cumhuriyet Mahallesi’nden gelen atık sular var ama kanalizasyona verilmek yerine Kilgen Çayı’na akıyor. Buradan deşarj edilen atık sular çevreye büyük bir koku yayıyor. Çevredeki vatandaşlar da son derece rahatsız. Çöktürme sistemiyle kokuyu azalttık. Dileğimiz şu: “Yetkililerin bir an önce çalışmaları tamamlayıp kokuyu ortadan kaldırmaları gerekiyor. Atatürk Parkımızın her geçen gün daha güzel hale gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu