İş

Bodrum Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında ek protokol imzalandı

Bodrum Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında çalışanların yaşam standartlarının yükseltilmesi çalışmaları kapsamında ek protokol imzalandı. Ek protokol ile ekip personeline 5 bin liralık, İŞİŞ AŞ çalışanlarına ise 3 bin 500 liralık güzelleştirme yapıldı.

Bodrum Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen ek protokol imza törenine; Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Nadir Akbay, Bodrum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Demirel, İşçi AŞ Müdürü Derya Şahin Şen ile sendika ve işyeri temsilcileri katıldı.

Başkan Aras ile Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Seçkin Akbay arasında imzalanan ek protokolle ekip çalışanlarının maaşlarına 5 bin TL, İşAŞ çalışanlarına ise 3 bin 500 TL’lik zam yapıldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Lider Aras, hükümetin memurlar için hem taban fiyatta hem de enflasyon farkında yaptığı zam sonucunda İŞAŞ ekibi ve çalışanlarına güzelleştirme protokolü imzalamak için bir araya geldiklerini belirtti. .

“Kadrolu işçilerimiz için günlük 110 lira net yemek ücreti öngördük ve aynı şekilde günlük ücretlerde 135 liralık artışla ayda yaklaşık 5 bin liralık iyileştirme gerçekleştirdik. Teşekkürler. Çalışanlarımıza sağladığımız hizmetle onların maaş ekonomisine de destek sağlamış oluyoruz.”

Personel A.Ş. çalışanları için yaptıkları yumuşatma hakkında da bilgi veren Aras, şöyle devam etti:

“Asgari ücret artışından dolayı 2 bin 84 lira zam oldu. Bu zamma toplam 2 bin 500 lira ekledik ve bunu protokole bağladık. Ayrıca haziranda 15 günlük ikramiye verilecek. İlk defa günlük 15 ikramiye verilecek.Bu sayede arkadaşlarımızın maaşlarına aylık 3 bin 500 lira zam yapılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu