Haber

Adnan Oktar Soruşturmasında Tutuklu Zanlı Etkin Tevbe Başvurusu Yaptı

ADNAN Oktar silahlı suç örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan zanlı Orkun Şimşek, aktif pişmanlıktan yararlanmak için savcılığa başvurdu. Savcılığa dilekçe veren Orkun Şimşek, Adnan Oktar’ın örgütün yapılanmasından ve aktif vicdan azabından yararlanmak isteyenler üzerinde baskı kurduğunu anlatarak, örgütün ana para kaynağının Rusya olduğunu söyledi.

Adnan Oktar ve 14 kişiye verilen 8 bin 658 yıl hapis cezası, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından 12 Nisan 2023’te onadı. 2018 yılından beri aranan Erol Şimşek ve Orkun Şimşek kardeşler ile onları sakladığı iddia edilen Paşa D., haklarında yürütülen soruşturma kapsamında Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda tutuklandı. örgütün yeni yapılanması. Orkun Şimşek cezaevinde savcılığa başvurarak aktif pişmanlıktan yararlanmak için dilekçe verdi.

RUSYA, ORGANİZASYONUN EN ÖNEMLİ PARA KAYNAĞIDIR

Orkun Şimşek, Adnan Oktar silahlı suç örgütünün yapısı ve son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgi vererek aktif pişmanlık yasalarından yararlanmak istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sözünü dinlediği Orkun Şimşek, Adnan Oktar’ın örgüt yapılanması ve cezaevindekilerin fiilen pişman olmasın diye bizzat Adnan Oktar’ın tehdit faksları gönderdiğini söyledi. Örgüt tarafından aktif olarak pişman olacağını öğrenmesi üzerine baskıya maruz kaldığını belirtti. Örgüt hakkında da detay veren Orkun Şimşek, başta Rusya olmak üzere mali kaynak sağladığı ülkelerdeki yapısı, turnike sistemi ve avukatlar aracılığıyla örgütün hapishaneden nasıl yönetildiği hakkında bilgi verdi.

ÖRGÜT HAPİSTAN ÇIKTI

Örgütün yeni yapılanmasıyla ilgili olarak şu anda cezaevinde bulunan üç değerli ismin daha aktif pişmanlıktan yararlanmak için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu